O výstavě

Pověření České bonsajové asociace uspořádáním Kongresu EBA 2021 je pro nás organizátory a funkcionáře ČBA velkou poctou a výzvou. Pro konání této významné akce jsme zvolili moderní multifunkční výstaviště v krásném historickém městě Kroměříž, kde bude zároveň probíhat tradiční podzimní výstava Floria Podzim BONSAJ.
V rámci programu budou zajištěny demonstrace tvarování bonsají v podání předních světových bonsajistů, přednášky na téma filosofie suiseki, pěstování bonsají, výroby misek, diskuzní fóra, komentované prohlídky výstav, soutěž nových talentů, prodejní akce, poradenská činnost a bohatý kulturní program.
ČBA byla pověřena pořádáním kongresu již podruhé. První kongres EBA v ČR proběhl v roce 2003 v Jihlavě. V roce 2020 tedy dojde k návratu nejvýznamnější akce evropské bonsajové scény do České republiky po 17 letech.
Náš organizační tým udělá vše pro zdárný a úspěšný průběh celé akce a věříme, že se to projeví na spokojenosti vystavovatelů, demostrátorů a hlavně návštěvníků z celé Evropy i dalších zemí bonsajového světa.

Ivan Macháček, prezident České bonsajové asociace