Přesun termínu akce Kongresu a výstavy EBA

Vážení přátelé bonsají,
vzhledem ke komplikacím v souvislosti s koronavirovou pandemií jsme museli přistoupit ke zrušení Kongresu EBA 2020, který jsme pro vás připravovali na září tohoto roku. Po projednání výbor EBA vyhověl naší žádosti o přesun termínu akce a svěřil výsadu pořádání Kongresu a výstavy 2021 v ČR opět České bonsajové asociaci. Znamená to tedy, že podzimní Kongres EBA 2020 se přesouvá na rok 2021 a uskuteční se v září na stejném místě – na Výstavišti v Kroměříži. Přesný termín konání, program a další užitečné informace budou postupně zveřejňovány a organizační výbor ve stejném složení začne opět pracovat na plné obrátky.

Pro úplnost je třeba říci, že příští rok bude z pohledu pořádání Kongresu EBA jedinečný. Poprvé v historii budou v jednom roce konány kongresy dva.
Ten první bude pořádán Britskou asociací FoBBS v červenci 2021 v Anglii a ten druhý námi, v září 2021 – EBA Convention – Autumn 2021/ Replacement 2020 – Kroměříž 2021.
Bližší informace o detailním rozdělení kompetencí a o konání obou kongresů podáme co nejdříve. Věřím, že Vás tato informace potěšila stejně jako nás, přímé organizátory. Těšíme se na spolupráci s Vámi a na to, že se nám společně podaří uspořádat kvalitní akci evropského i světového významu.

Místo plánovaného Kongresu EBA 2020 proběhne na Výstavišti Floria v Kroměříži ve stejném termínu, tedy od 25. do 27. 9. 2020, Národní výstava bonsají a suiseki ČBA 2020, na které vystavíme cca 70 bonsají a 30 suiseki členů ČBA. Formulář přihlášky exponátů pro obě části výstavy je již dostupný na webu : www.cba-bonsai.cz. V programu akce je i Soutěž Nových Talentů ČBA 2020, Valná hromada ČBA, demonstrace předních českých tvůrců bonsají, workshop, prodej všeho, co souvisí s bonsajemi, slavnostní Galavečer s vyhlašováním výsledků a bohatý doprovodný program.

Za výbor ČBA a organizační tým EBA 2021
Ivan Macháček, Vojtěch Zahradník